stimac01
بعد از اینكه داستان علیرضا منصوریان و باشگاه استقلال تقریبا منتفی شد، حالا چندین گزینه خارجی در لیست گزینه‌های احتمالی نشستن روی نیمكت استقلال قرار گرفته‌اند.

ایگور استیماچ یکی از این گزینه ها است. یک مربی کروات و ۴۷ ساله. او در دوران بازیگری، با یوگسلاوی به عنوان قهرمانی جام جهانی جوانان دست یافته. همراه با بازیکنان بزرگی چون داور شوکر و ایگور پروسینسکی. سپس در باشگاه هایی چون هایدوک اشپیلت و کادیز در لیگ کرواسی و داربی کانتی و وستهام در لیگ برتر انگلیس بازی کرده است. استیماچ ۵۳ بازی ملی برای کرواسی انجام داده و دو گل به ثمر رسانده است. او جزیی از تیم کرواسی بود که در جام جهانی ۱۹۹۸ به عنوان سوم دست یافت.
استیماچ بعد از اینکه کفش ها را آویخت به مربیگری روی آورد. البته مدتی هم تحلیلگر بازی های تیم ملی کرواسی در تلویزیون این کشور بود. او ابتدا روی نیمکت هایدوک اشپیلت نشست و سپس به سیبالیا و ان کی زاگرب رفت. او بعد از موفقیت روی نیمکت این تیمها، در سال ۲۰۱۲ جانشین همبازی سابقش یعنی اسلاون بیلیچ در تیم ملی کرواسی شد. استیماچ در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ کرواسی را هدایت کرد و در ۶ بازی ۱۶ امتیاز کسب کرد. یکی از روزنامه های محبوب کرواسی به نام ۲۴ ساتا اما مخالف او بود. به همین دلیل و پس از کسب اولین شکست مقابل اسکاتلند آنقدر از استیماچ انتقاد کرد که او مجبور شد تیم ملی کرواسی را تحویل نیکو کواچ بدهد. آن هم با نتایجی فوق العاده که کار کرواسی را برای صعود به جام جهانی آسان کرد. استیماچ از ابتدای سال ۲۰۱۵ هدایت ان کی زادار را در لیگ کرواسی بر عهده گرفت و این تیم را که در خطر سقوط بود به رتبه هفته لیگ رساند.
نکته جالب درباره او این است که او علاوه بر اینکه سرمربی خوبی بوده، در مقطعی یک آهنگ پاپ به نام ماری و کیت هم خوانده است!
برخلاف خبرهای منتشر شده که از ارزان بودن این سرمربی و قیمت ۲۵۰ هزاردلاری او می‌گویند اما شنیده می‌شود هنوز مذاکره‌ای درباره رقم قرارداد انجام نشده و او فعلا روی مسایل کلی‌تری درباره استقلال تمرکز کرده است. باید دید در روزهای آینده رزومه این سرمربی می‌تواند مسوولان باشگاه استقلال را راضی کند که با او وارد مذاکرات جدی‌ شوند یا نه؟
تاریخ : پنجشنبه 28 خرداد 1394 | 05:47 بعد از ظهر | نویسنده : لیلا @leila.biabani | نظرات