جواد نکونام بار دیگر شاه ماهی نقل و انتقالات لقب گرفته و شاید در این فصل بار دیگر پیراهن آبی استقلال را بر تن کند. او در گفتگویی با ایران ورزشی درباره اتفاقات اخیر صحبت کرده که در ادامه می خوانید.

کاپیتان سابق تیم ملی درباره علایق قلبی اش به استقلال گفته: همه می‌دانند که من استقلالی‌ام. نه من بلکه تمام خانواده‌ام. ما از گذشته استقلالی بودیم. یعنی همه اعضای خانواده‌مان طرفدار استقلال بوده‌اند.

او در ادامه به ذکر خاطره ای می پردازد تا اینگونه ارادت خود را به استقلال نشان دهد: هیچ وقت ریشه‌های استقلالی‌ام را مخفی نکرده‌ام. من از بچگی عاشق استقلال بودم. یادم نمی‌رود که در ورزشگاه شیرودی به خاطر طرفداری از استقلال کتک می‌خوردم. به قول بعضی‌ها ما بداستقلالی هستیم.

نکونام درباره اینکه در این فصل با استقلال قرارداد خواهد بست یا خیر نیز اینطور توضیح می دهد: من هنوز با اوساسونا قرارداد دارم و می‌توانم در اسپانیا به فوتبال ادامه دهم اما ممکن است تصمیم دیگری بگیرم. تصمیمی که بیش از همه پدرم را خوشحال می‌کند.

او در ادامه بروز برخی اتفاقات را عامل جدایی اش از این تیم می داند: من آن فصلی که به استقلال آمدم هرگز نمی‌خواستم جدا شوم. قراردادم دو ساله بود بعد آن اتفاقات افتاد و من به تیم الکویت رفتم. بعضی‌ها دوست نداشتند من در استقلال باشم و هر کاری کردند که من نباشم. خدا را شکر اما همیشه عزتم حفظ شده و مطمئن باشید اگر برگردم با تمام وجودم در استقلال خواهم بود.

وی ادامه داد: زمان عقد قرارداد مشخص نیست. به زودی از سفر برمی‌گردم و تکلیف را روشن می‌کنم. من همیشه قراردادهایی که بستم دوساله بوده است. این بار هم جز این نیست.

و سوال مهم درباره میزان آمادگی نکونام است؟ آیا او در این سن و سال می تواند مهره ای تاثیرگذار برای آبی پوشان باشد: خوب تمرین کنی، با برنامه باشی و سالم زندگی کنی هیچ کس نمی‌تواند جلویت را بگیرد. همیشه همینطوری بودم و سعی می‌کنم ادامه بدهم. می‌خواهم خوب تمرین کنم و مثل همه این سال‌ها که سالم زندگی کردم در خدمت تیم جدیدم باشم.

و ماجرای موضع گیری و مصاحبه تند نکونام بعد از جدایی از استقلال هنوز پرسشی است که او به آن پاسخ روشنی نداده است: اصولا نه من و نه خانواده اهل اینجور حرف‌ها نیستیم. شرایطی به وجود آمد که مجبور بودم برخی حقایق را در استقلال بگویم. الان اما می‌خواهم آرامش داشته باشم. از کسی هم توقعی ندارم که وقتی به استقلال آمدم کاری برایم انجام دهد. من اگر تصمیم بگیرم با استقلال قرارداد ببندم برای دل خودم بوده و نه چیز دیگری. به زودی همه چیز مشخص می‌شود.
تاریخ : سه شنبه 2 تیر 1394 | 05:29 بعد از ظهر | نویسنده : لیلا @leila.biabani | نظرات